ACM Czech, s. r. o.

ACM Czech, s. r. o. | Jablonecká 8/31, 460 01 Liberec

Navigace:   » Úvodní stránka  » Aktuality  

Aktuality

Hospodaření s vodou

Poslat článek

 

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

 

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 


7. srpna 2019, 11.49 - Zatímco některé části světa jsou pod vodou, jiné čelí vážnému suchu.

K dispozici máme jen zlomek sladké vody na světě, zbytek je v moři nebo zmrzlý v ledovcích nebo sněhových polích. Vzhledem k tomu, že světová populace nadále vyvíjí tlak na tuto omezenou zásobu vody, je naše jediné řešení efektivnější nakládání s tím, co máme. Právě proto byl vydán nový mezinárodní standard, který má pomoci v boji s nedostatkem pitné vody.

 

Voda se v mnoha částech světa stává vzácnou komoditou. Důvody jsou různé, přičemž změna klimatu je klíčovým faktorem. Mezi další hlavní faktory patří lidská spotřeba a růst metod náročných na vodu ve výrobě a zemědělství. Podle OSN se za posledních sto let celosvětově zvýšila spotřeba vody dvojnásobně, což znamená, že do roku 2030 by mohlo být kvůli nedostatku vody vysídleno sedm set milionů lidí.

 

Účelem nedávno zveřejněné normy ISO 46001, Systém managementu účinného nakládání s vodou, má pomoci organizacím všech velikostí a zaměření, aby účinněji nakládaly s vodou.

Prostřednictvím jasného rámce a pokynů pro řízení účinného hospodaření s vodou, ISO 46001 poskytuje metody a nástroje pro posuzování spotřeby vody, jakož i způsoby, jak identifikovat a provádět opatření k optimalizaci využití vody.

 

Jako vhodný začátek pro firmy, jak se podílet na snížení spotřeby vody, je zavedení a certifikace systému environmentu ISO 14001. Pro cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

Poslat článek Diskuse (0) Autor: Ing. Vladimír Žďárský Přečteno: 3507x